Profesyonel Yorgan & Battaniye Yıkama Hizmetleri

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz Yorgan ve battaniyeler aslında vücudumuzun sık temas ettiği ev tekstili ürünlerdir. Yorgan, yastık ve battaniyeler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır. Peki yorgan, battaniye ve yastıklarımızın temizliğine ne kadar önem veriyoruz?

 

0 212 685 2323

 

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz Yorgan ve battaniyeler aslında vücudumuzun sık temas ettiği ev tekstili ürünlerdir. Yorgan, yastık ve battaniyeler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır. Peki yorgan, battaniye ve yastıklarımızın temizliğine ne kadar önem veriyoruz? Ağzımızın, yüzümüzün ve vücudumuzun sık sık temas ettiği yorgan, battaniye ve yastıklarımızı nerede ve nasıl yıkandığını takip edebiliyor muyuz? Bir çok halı yıkama firmasının yorgan ve battaniyelerinizi soğuk su ile halı gibi yere serip halı yıkama makinesi ile halı yıkar gibi yıkadığını biliyor musunuz?

Yorgan ve battaniye yıkatmaya verdiğiniz yerleri muhakkak gidin görün veya internet sitelerinde yorgan yıkama makinelerinin olup olmadığına emin olun.

Firmamızda yorgan ve battaniye yıkama Sistemleri

Firmamızda yorgan, yastık ve battaniyeler, evlerimizde kullanmakta olduğumuz çamaşır makinelerinin endüstriyel boyutta olan büyük çamaşır makinesi sisteminde çalışan yorgan, yastık ve battaniye yıkama makinesinde yorganların çeşitlerine göre yün yorgan yıkama,
elyaf yorgan yıkama, silikon yorgan yıkama, pamuk yorgan yıkamabattaniye yıkama ve yastık yıkama gibi yorganların çeşidine göre yıkama programları vardır ve sıcak su ile yıkanmaktadır.

Yorgan ve Battaniye Yıkama Aşamaları:
Önce  yorgan ve battaniye yıkama makinemizin dokunmatik panelinde ürüne uygun program seçilir ve start düğmesine basılır.

1.Aşama Ön Yıkama: Otomatik yorgan yıkama makinemizde ön yıkama dediğimiz işlem otomatik olarak 150 litre su ile yorgan veya battaniyeleri yaklaşık 20 dakika deterjansız yıkar. Kaba kirleri ve tozları atmak için suyu boşaltır. Bu; yorgan yıkama işleminin yeterli kalitede olması için önemlidir.
2. Aşama Ana Yıkama: Bu aşamada makinemiz 150 litre suyu tambura alarak suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre dengeler ve deterjanı otomatik olarak alır. Yıkama işlemi ortalama 45 dakika sürer ve sıcak suda yorgan şampuanı ile iyice emilene dek yıkama sürer. Ardından su boşaltılarak ana yıkama aşaması tamamlanmış olur.
3. Aşama Durulama: Yorgan veya battaniyeler, durulama aşamasında deterjan ve köpük kalıntılarından arındırılması amacı ile yaklaşık 25 dakika durulama yapılır. Durulama sırasında parça parça alınan su ile içeriğindeki kimyasalın atılması amaçlanır.
4. Aşama Sıkma: Sıkma işlemi aslına bakarsak tüm tekstil ürünlerinin olmazsa olmazıdır. Çünkü üzerinde uzun süreler boyunca nem barındıran tekstil ürünleri içerisinde bakteri ve mayt oluşumu gözlenmiştir. Evlerimizde yıkanan çamaşırların uzun süre ıslak beklemesiyle nasıl koktuğunu hepimiz tecrübe etmişizdir. Yorganlar içerisine su aldığında çok ağır olabildiklerinden dolayı endüstriyel makineler sıkma için uygun değildir. Yorgan ve battaniyeler için özel olarak tasarlanan yatay tamburlu sıkma makinaları yere sabitlenerek çalıştırılır ve istenen nem aralığına ulaşana kadar yüksek devirlerde döndürme işlemi devam eder. Son aşamada %90 oranında suyunu atar %10 nem kalır. Bu noktada doğal yöntemlerle kuruma çok önemlidir. Bunun için kapalı kurutma odalarında nem alma makinaları saatlerce çalışarak hızlı kuruma için uygun ortamı oluşturur.

Ağar Yorgan Yıkama Fabrikası'nın Yorgan Yıkama Aşamaları ve Kalitesi

Ağar Yorgan Yıkama Fabrikası’nda kullanmakta olduğumuz profesyonel tam otomatik yorgan yıkama makinesi ile dünya üzerinde bulunan tüm yorgan ve battaniyelerin yıkanmasına olanak tanıyoruz.

Bir çoğumuz çocukluğunda sac leğenler ve plastik leğenler içinde ayaklarımızla ezerek yıkadığımız yorgan ve battaniyeleri hatırlıyoruz. Yaz aylarında uygulanan geleneksel yöntemlerle mümkün olduğunca temizlik sağlansa da yeterli temizlik gücünün sağlanması için farklı yöntemler ve dönüş gücü gerekli.

Bu yüzden endüstriyel çamaşır makineleri üretildi. Bu makineler daha fazla tekstil ürününün aynı anda yıkanması için tasarlandığından daha büyük ve ağırlığı yüksek tekstil ürünü için de kullanılabilir.

Battaniye ve yorganların bir arada yıkanabildiği endüstriyel çamaşır makineleri sanayi tipi elektrik (380 V) ile çalıştığı için genellikle sanayi siteleri içerisine kurulur ve çalıştırılır. Adresinizden teslim aldığımız battaniye ve yorganlarınızın fabrikamıza getirilmesiyle temizlik serüveni başlatılır.

Buna istinaden endüstriyel çamaşır makineleri çalışmaya hazırlanır, battaniye ve yorganlar yıkanmaya hazırlandığında yapılması gereken ilk şey kirlerin kabartılmasıdır. Bunun için makine ön ayarda olduğu gibi 150 litre suyu alarak battaniye ve yorganların en dıştan en içe kadar ıslatılması için yaklaşık 30 dakika boyunca  düzenli aralıklarla sık sık çevrilir ve su boşaltılır. Ardından tanka yeniden su ve şampuan alınarak ana yıkama görevi yerine getirilir.

Yaklaşık 25 dakika süren bu işlemde derinlemesine temizlik kimyasal yardımıyla üst düzeye çıkar. Ardından yeniden  durulama sürecine alınarak üzerindeki şampuan ve köpükten arındırılması gerekir.

Yorgan yıkama süreçleri her yorgan ve battaniye için farklı olabiir. Yorgan ve battaniye tipine ve şekline göre yıkanma ve kurutma süreleri farklılık göstereceği gibi bazı tür yorgan ve battaniyeler elle özel olarak yumuşak hareketlerle yıkanmalıdır. Bunlar genellikle çok yaşlı yorgan ve battaniyelerde özel iplik kullanılan battaniyelerde tercih edilir. Ortalama bir battaniyenin yıkanma ve kurutulma süresi 3-5 gün arasında hava durumunun da etkili olduğu bir süreçte devam edebilir.

Yorgan yıkama fiyatları hakkında bilgi vermek isteriz. Bu bilgilendirme web sitemizde süreklilik arz edeceğinden hareketli piyasa durumlarında yazılı olarak paylaşmak mümkün görünmeyebilir. Yorgan yıkama fiyatları hakkında kesin ve net sonucu bizi arayarak edinebileceğiniz gibi cep telefonu numaramızda bulunan whatsapp mesajlaşma uygulaması üzerinden 5-10 dakika içerisinde yanıt alabilirsiniz.

Arnavutköy, Başakşehir, Bağcılar, Esenler, Bahçelievler, Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Sarıyer, Şişli, Etiler, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükcekmece, Sultangazi, Eyüp ilçelerinde bulunan;
Kayaşehir, Güneşli, Şirinevler, Halkalı, Habipler, Altınşehir, Taksim, Etiler, Florya, Sefaköy, Topkapı, Yeşilköy, Göktürk, Kemerburgaz, Nişantaşı, Maslak, Alibeyköy, Güzeltepe mahalle ve semtlerine Yorgan yıkama hizmetleri sunmaktayız.

Her Yorgan tipine uygun temizleme tekniği bulunduğu gibi kullanılan kimyasallar da bulunur. Bu kimyasalların her birinin kullanım aşaması farklıdır. Tam temizlenme için kullandığımız Yorgan şampuanımız Lazer Promax firmasının üretimi yorgan şampuanını kullanmaktayız.

Yorgan ve battaniye yıkama alışkanlığımız çocukluk yıllarımızda anne ve babalarımızın evlerde el ile yıkama yaptıkları yorgan ve battaniyeler ile oluştu. Yıllar içinde meslek edinişimiz temelimizin oldukça sağlam oluşundan gelir. Tüm aşamalar özel olarak belirlenir ve zarar veren herhangi bir uygulama yapılmaz.