Stor Perde Yıkama

Stor perde yıkama hizmetlerimiz İstanbul Avrupa Yakası’nın tüm semtlerinde (bkz. Hizmet Bölgelerimiz) tüm hızıyla devam etmektedir. Kış aylarının tüm kapalılığı ve havasızlığına maruz kalan stor perdelerinizin temizlik ve yıkama görevlerini profesyonel ekibimiz ile birlikte üstleniyoruz.

 

0 212 685 2323

 

Evinizde ve iş yerlerinizde stor ve zebra perdeleriniz stor perde yıkama firmamızda son teknoloji makineler ile özenle ve dikkatle yıkanır. Temizlik aşaması gerçek anlamda hassas yapılması gerektiğinden stor perde yıkama işlemi oldukça zor bir hizmettir. Ağar stor perde yıkama fabrikasının üstün tecrübe ve bilgi birikimi ile stor perdeleriniz nazik bir biçimde yıkanarak üzerinde biriktirdiği toz, yağ ve benzeri kirlerden kurtulabilmektedir. Her ne kadar kolay görünse de iplik tipi ve üretim tekniklerinden kaynaklı olarak her kimyasal ile temizlenmez. Bunun için özel geliştirilmiş temizlik araçları ve nazik yıkama yöntemleri geliştirdik ve uyguluyoruz.

İstanbul avrupa yakasının tüm ilçelerinde aktif 6 servis aracı ile hızlı bir şekilde teslimat ve teslim alma aşamalarını tamamlıyor, teslim alırken demontaj ve teslim ederken montaj hizmetleri sağlıyoruz. Böylelikle hiçbir sorunla karşılaşmadan gerçek temizliği stor perdelerinizde görebiliyorsunuz.

Stor perde yıkama hizmetimizin aşamalarından bahsetmek gerekirse;

1. Randevu ve Bilgilendirme Aşaması

Geleneksel halı yorgan ve benzeri tekstil ürünleri temizliğine göre son derece meşakatli bir temizlik prosedürüne tabii tutulan stor perde yıkama, stor perde veya zebra perde türüne göre ayrımı bulunur ve buna göre hazırlanır. Tüm bu stor perde tipleri firmamızda son teknoloji makineler ile yıkanır. Bu aşamaya gelmeden önce yapılması gereken ilk şey bir randevu oluşturmaktır. İstanbul Avrupa Yakası’nda birkaç bölgede bulunan şubelerimiz ile yüksek kapasitelere cevap verebilme gücüne sahibiz. Toplamda 6000 metrekare açık ve kapalı alan kullanımı ile tüm temizlik gruplarının ayrı ayrı işlem görmesi ve her iş için bir kalite kontrol calışanının bulunduğu stor perde yıkama fabrikamızı deneyimlemek için bizi arayarak isteklerinizi belirtmelisiniz. Bu isteklere en hızlı ve doğru cevap ve hizmeti sunabilecek ekibimizi ilgili gün ve saatte ziyarette bulunarak gerçekleştireceğiz. Stor perdelerinizin yıkanmasını ve temizlenmesini istiyor iseniz bizi iletişim sayfamızdaki numaralardan herhangi biri yardımıyla arayabilirsiniz.

2. Stor Perdelerin Sökülmesi
Stor perdelerinizi yıkatmaya karar vermenizin ardından oluşturduğumuz randevu tarih ve saatinde sizi ziyarette bulunan ekibimiz, ev veya işyerinizdeki stor perde, zebra perde veya jaluzi benzeri perdelerinizi sökmek üzere hazırlanacaklardır. Ekibimiz stor perdelerinizin vida ile tuturulmuş bölgelere zarar vermeden mekanizmalarından ayırarak yıkanması gereken bölümü fabrikamıza getirmek için yola çıkarlar.

3. Stor Perdelerinizin Yıkanması
Stor perde yıkama fabrikasına getirilen stor perdelerinizi cinslerine göre ayırmak için bilgi ve deneyim sahibi çalışanlarımız ile birlikte yıkama işlemine hazırlarız. Bu gruplandırma stor perdenizin yıkanması sırasında gerekli kimyasal ve sıcaklığın belirlenmesi konusunda önemlidir. Burada bilgi sahibi olmayan kişilerin gruplandırma yapması stor perdenize zarar verebileceğinden deneyim sahibi olmayan ekip arkadaşlarımızın izleyerek veya komutla öğrenme (soru sorma) yoluyla öğrenmesi dışında kendi fikrini uygulamasına izin verilmemektedir.

Fabrikamızda gruplandırılan stor perdeler yıkanmak için mekanizmalarından ayrılmak üzere ultrasonik makinalara bağlanmakta, nihai anlamda nazikçe yıkanma işlemi başlatılmaktadır. Yıkama sırasında stor perdeleriniz su sıcaklığı veya kimyasal aşınma nedeniyle zarar görmeyecektir. Çünkü bu durum için özel olarak ayarlamalar yapılmış, su sıcaklığı ve kimyasallar önceden ayarlanmış, bunun dışında bir uygulama yapılması işyeri kuralları gereği yasaktır. Bununla birlikte stor perdelerinizin sadece kumaşı değil, mekanizmaları da özenle yıkanarak temizlenmektedir.

4. Stor Perde Yıkama Sonrası Durulama Aşaması
Yıkama işlemi tamamlanan stor perdeleriniz ayrı bir alanda üzerindeki tüm kimyasal ve yüzeye çıkan kirlerden arındırılana kadar bol suyla durulanır. Tüm işlemlerin ardından da dinlendirme ve arındırma tankında temiz suda bir süre daha bekletilerek kirden tamamen arınması sağlanır.

5. Stor Perde Kurutma ve Havalandırma Aşaması

Tüm işlemlerin ardından geriye tek kalan aşama durulama ve havalandırma aşamasıdır. Üzerinde bulunan %80 in üzerinde nem oranı bakterilerin hızlıca üremesine ortam sağlayacağından kurutma aşaması mümkün olduğunca hızlı olmak zorundadır. Stor perde ve zebra perdeler yapıları gereği sıkma işlemine tabi tutulamaz. Sıkma işlemine tabi tutulduğunda kırışma, yırtılma gibi deformasyonlar oluşacaktır. Özel olarak kumaşın tam açılmasıyla kuruma gerçekleştirmek üzere soğuk hava üfleme yöntemiyle kurutulur. Soğuk hava üfleme aşaması geleneksel yöntemle değil, kumaşın tam olarak açıldığı şekliyle özel olarak tasarlanan makinadan geçirilmesiyle sağlanır. Bu aşamadan sonra Nem oranı büyük ölçüde giderilmiş olur. Her tekstil ürünü gibi tozun girişi filtrelerle engellenmiş havalandırma odasına alınır ve doğal yöntemlerle kuruma sağlanır.

6. Stor Perde Yıkama Kalite Kontrol Aşaması

Tüm aşamalardan geçerek temizlenmiş stor perdeler, teslim edilmek üzere servise yüklenmeden önce kalite kontrolden geçirilir. Bu durum Stor perde yıkama fabrikamızın yeniden tercih edilmesi, tavsiye edilmesi gibi politikalar gereği zorunlu kılınmıştır. Temizliğinden emin olunan stor perde kumaşı mekanizmasına yeniden oturtularak askıya alınır. Mekanizma tam olarak çalışmadığı sürece servis aracına yüklenmesi yasaklanmıştır. Stor perdeleriniz sizden teslim alındığı gibi teslim edilme şartıyla ambalajlanarak servis aracına yüklenir. En yakın dağıtım sürecinde size iletilmek üzere yola çıkar.

7. Stor perde yıkama teslimatı ve stor perde montajı

Mis gibi veya ilk günkü gibi hissedeceğiniz evinize temizlik anlayışı getirecek olan stor perdelerinizi ister size teslim ediyor, isterseniz de söktüğümüz gibi takıyoruz. Ekibimiz stor perdelerinizin bulunduğu alanlarda yeniden montaj hizmeti vererek güvence altında kullanmanız için özel ilgi gösterirler.